УНИБанка со промотивни услови за дебитни картички Mastercard
Објавено на од во МКД-БИЗНИС И ПОЛИТИКА
УНИБанка изврши промени во тарифата за физички лица и објави промотивни услови за дебитните картички од брендот Mastercard.
Од средината на април до крајот на јуни, УНИБанка за своите клиенти – иматели на Mastercardдебитни картички овозможи БЕЗ ПРОВИЗИЈАподигнување готовина од банкоматите на СИТЕ банки во земјата .
По завршувањето на кампањата, УНИБанка воведува драстично пониски провизии за подигнување готовина од банкомат. Наместо досегашните 2 евра + 2% провизија, истите се намалуваат на 50 денари.
Целта на кампањата е банката да ги популаризира идните ниские трошоци при подигнување на готовината од ATM и воедно да го стимулира користењето на картичките.

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Вие можете да ги користите следните HTML ознаки: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

коментари и анализи
...Сите ние живееме во време, кога само идејата е капитал, сè друго е пари...
Најава
Регистрација

На вашата e-mail адреса ќе добиете лозинка за логирање на КАПИТАЛ.

Заборавена лозинка?

Внесете e-mail адреса или корисничко име со кое сте регистрирани на КАПИТАЛ.

×