USAID ќе презентира резултати од анкета за бизнис климата во Македонија
Објавено на од во Економија

Анкетата има за цел подобрување на бизнис регулативата и зајакнување на капацитетите на приватниот сектор.

Business-Meeting-V2-1024x796

Денеска  тимот на проектот на УСАИД Партнерство за подобра бизнис регулатива, ќе ги презентира резултатите од анкетата за оценка на бизнис средината во Македонија во минатата година.

На презентацијата ќе бидат претставени и проектните активностите на проектот за подобрување на бизнис регулативата во државава и зајакнување на капацитетите на приватниот сектор врз основа на барањата од бизнис заедницата од Македонија.

На презентацијата ќе се обратат Гречен Биркл, вршител на должност претставник на Канцеларијата на УСАИД во Македонија, Љубомир Димовски, директор на Проектот на УСАИД партнерство за подобра бизнис регулатива и Влатко Данилов од компанијата БАСМЕ.

Четиригодишниот проект, е имплементиран од ЕПИ ЦЕНТАР Интернешнл со Стопанска комора на Македонија, Стопанска комора за информатички и комуникациски технологии – МАСИТ, Стопанска комора на северозападна Македонија и Сојуз на стопански комори на Македонија.

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Вие можете да ги користите следните HTML ознаки: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

...Сите ние живееме во време, кога само идејата е капитал, сè друго е пари...
Најава
Регистрација

На вашата e-mail адреса ќе добиете лозинка за логирање на КАПИТАЛ.

Заборавена лозинка?

Внесете e-mail адреса или корисничко име со кое сте регистрирани на КАПИТАЛ.

×