Ванхауте денес очекува конечен договор меѓу партиите
Објавено на од во МКД-БИЗНИС И ПОЛИТИКА
Ванхоуте

Белгискиот експерт, Питар Ванхауте денес очекува постигнување на конечен договор меѓу политичките партии, јавува Алсат телевизија.

Според најавите, работните групи денес ќе се состанат во 11 часот. Медијаторот Ванхауте очекува токму денес да се допрецизираат отворените прашања кои стојат меѓу партиите.

Ваквата изјава на Ванхауте доаѓа откако вчера Советот на јавни обвинители и одобри уште пет члена на специјалната обвинителка, Катица Јанева. Така сега, место со предложениот тим од 14 обвинители, Јанева ќе работи со тим од 12. Истовремено, вчера беше потврдена судската одлука дека материјалите од „бомбите“ нема да можат да се користат како докази.

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Вие можете да ги користите следните HTML ознаки: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

коментари и анализи
...Сите ние живееме во време, кога само идејата е капитал, сè друго е пари...
Најава
Регистрација

На вашата e-mail адреса ќе добиете лозинка за логирање на КАПИТАЛ.

Заборавена лозинка?

Внесете e-mail адреса или корисничко име со кое сте регистрирани на КАПИТАЛ.

×