Ванхауте: Оптимист сум дека ќе има напредок во преговорите за медиумите
Објавено на од во МКД-БИЗНИС И ПОЛИТИКА

Оптимист сум дека ќе има напредок во преговорите за медиумите. Сите партии доставија нови амандмани и денеска ќе разговараме за тоа. Јас мислам дека е добро што сите се согласија на средбата и што сите доставија амандмани.

Ова го истакна медијаторот во преговорите меѓу четирите партии, Питер Ванхауте и додаде дека некои од амандманите се за членови од законот кои досега не биле предмет на разговор.

Инаку, денеска, по недела пауза работните групи продолжуваат со преговорите кои произлегуват од Договорот од Пржино.

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Вие можете да ги користите следните HTML ознаки: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

коментари и анализи
...Сите ние живееме во време, кога само идејата е капитал, сè друго е пари...
Најава
Регистрација

На вашата e-mail адреса ќе добиете лозинка за логирање на КАПИТАЛ.

Заборавена лозинка?

Внесете e-mail адреса или корисничко име со кое сте регистрирани на КАПИТАЛ.

×