Ванхауте утрово на Twitter порачува да се потсетиме што е демократија
Објавено на од во МКД-БИЗНИС И ПОЛИТИКА

Белгискиот олеснувач на преговорите, во моментов за медиумската реформа, Питер Ванхауте, утрово, по неуспехот да се дојде до договор, а во пресрет на оценката на ЕУ и на САД околу условите да се одржат фер и демократски избори на 24 април, на Twitter порача да се сетиме на демократијата.

На сликата (од објавата) со намуртена мачка, стои следниов текст:pvt

„Демократијата бара компромис – бара разумни луѓе – бара здрав разум – бара компетентни политичари – бара да се биде во служба на народот!“

3 thoughts on “Ванхауте утрово на Twitter порачува да се потсетиме што е демократија

  1. токму така но не бара пристрасни и лакоми посредници кој и покрај тоа што треба да бидат медијатори само тие со понижување и потценување на народот и преставниците нивни допринесуваат да се јави отпор поради скриените злонамери.жатоа ВАН ХАУТЕ не продавај магла и празни зборови туку замини без збор и не вракај се повторно

  2. ova e tocno samo ova treba samiot vanhojte da go izuci i da go vospostavi a ne da se zalaga za komunisticki zakoni za mediumi da stapat na sila vo Makedonija,,,znaci da pocne samsebesi da se preispituva dali toj ja razbira ovaa recenica ne znaci kompromis e demokratija samo ako VMRO prifati zakoni koi se diktatorski i komunisticki samo poradi toa shto se od nego podrzhani treba i sushtinata da ja izuci.

  3. Se soglasuvam so Vanhoutte vo celost i protiv sum na onie koi se plasat od promeni i demokratija. Izlezete nadvor od MKD i ke vi bide jasno deka Kaj nas se prodava magla i krie kriminal o nevideni razmeri. Da se zabrani upotreba na "terminite" vmro i uck za dnevna politikaaaa

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Вие можете да ги користите следните HTML ознаки: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

коментари и анализи
...Сите ние живееме во време, кога само идејата е капитал, сè друго е пари...
Најава
Регистрација

На вашата e-mail адреса ќе добиете лозинка за логирање на КАПИТАЛ.

Заборавена лозинка?

Внесете e-mail адреса или корисничко име со кое сте регистрирани на КАПИТАЛ.

×