Ванхауте во пресрет на меѓународната оценка: Се предавам, нема избори на 24 април
Објавено на од во МКД-БИЗНИС И ПОЛИТИКА

„Потребни се ефективни преговори. Се предавам: Нема избори на 24 април“, гласи првата од неколкуте Twitter објави на белгискиот олеснувач на преговорите за имплементација на пржинскиот Договор, Питер Ванхауте.

Подоцна денеска тој напиша дека „секоја демократска промена почнува со луѓе кои сакаат да сменат нешто и работат на тоа“.

Овие пораки од Ванхауте доаѓаат непосредно пред соопштувањето на оценката на САД и на ЕУ за тоа дали има услови за избори на 24 април.

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Вие можете да ги користите следните HTML ознаки: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

...Сите ние живееме во време, кога само идејата е капитал, сè друго е пари...
Најава
Регистрација

На вашата e-mail адреса ќе добиете лозинка за логирање на КАПИТАЛ.

Заборавена лозинка?

Внесете e-mail адреса или корисничко име со кое сте регистрирани на КАПИТАЛ.

×