Видео: Изградбата на новото седиште на Apple вредно 5 милијарди долари е при крај
Објавено на од во hi-tech & business

Изградбата на новото седиште на американската компанија Apple трае веќе некое време, а се проценува дека вкупната вредност на целокупната изградба ќе чини околу 5 милијарди долари.

Огромните трошоци на новиот објект на Apple не би требало да претставува голем проблем со оглед на тоа колку компанијата вреди и колкави приходи има.

Се очекува дека новиот објект ќе биде готов кон крајот на оваа или почетокот на следната година, а во видеото може да погледнете како течат работите досега.

apple

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Вие можете да ги користите следните HTML ознаки: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

...Сите ние живееме во време, кога само идејата е капитал, сè друго е пари...
Најава
Регистрација

На вашата e-mail адреса ќе добиете лозинка за логирање на КАПИТАЛ.

Заборавена лозинка?

Внесете e-mail адреса или корисничко име со кое сте регистрирани на КАПИТАЛ.

×