(Видео) Изум кој сигурно ќе ги воодушеви Македонците – робот кој сам пече скара  
Објавено на од во hi-tech & business

BratWurst Bot  е новиот изум кој неодамна бил промовиран во Берлин на една забава. Станува збор за робот кој за време на забавата успеал самостојно да испече над 200 колбаси.
Роботот е направен за фирматаStallwachter-Party.

Гостите на овој настан можеле преку својот таблет да си нарачаат колбасица, а нарачката веднаш се појавувала на листа на чекање со име на нарачетокот и времето потребно за извршување на задачата, односно за печење на колбасите.

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Вие можете да ги користите следните HTML ознаки: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

коментари и анализи
...Сите ние живееме во време, кога само идејата е капитал, сè друго е пари...
Најава
Регистрација

На вашата e-mail адреса ќе добиете лозинка за логирање на КАПИТАЛ.

Заборавена лозинка?

Внесете e-mail адреса или корисничко име со кое сте регистрирани на КАПИТАЛ.

×