(Видео) Ќе се гради првиот пловечки град на иднината
Објавено на од во hi-tech & business

Група на биолози и научни инженери, кои ги поддржа и основачот на PayPal, Петер Тиел, планираат до 2020 година да го изградат првиот пловечки град.
Градот би бил изграден на бетонски основи, но не би имал трајна локација. Целта на овој проект е да се испроба моделот на новиот начин на управување и да се испробаат нови видови на енергија.
Според планот, проектот ќе чини 167 милиони долари.

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Вие можете да ги користите следните HTML ознаки: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

коментари и анализи
...Сите ние живееме во време, кога само идејата е капитал, сè друго е пари...
Најава
Регистрација

На вашата e-mail адреса ќе добиете лозинка за логирање на КАПИТАЛ.

Заборавена лозинка?

Внесете e-mail адреса или корисничко име со кое сте регистрирани на КАПИТАЛ.

×