Видео: Париската црква Нотр Дам во пламен
Објавено на од во СВЕТ-БИЗНИС И ПОЛИТИКА
Париската црква Нотр-Дам, симбол на француската престолнина, попладнево ја зафати пожар.
Пожарникарските екипи се на терен, а засега нема податоци за причините за пожарот. ББС пишува дека е можно пожарот да е поврзан со работите на реновирањето на објектот.

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Вие можете да ги користите следните HTML ознаки: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

...Сите ние живееме во време, кога само идејата е капитал, сè друго е пари...
Најава
Регистрација

На вашата e-mail адреса ќе добиете лозинка за логирање на КАПИТАЛ.

Заборавена лозинка?

Внесете e-mail адреса или корисничко име со кое сте регистрирани на КАПИТАЛ.

×