Видео-реклама за туризмот во Хрватска прогласена за најдобра во светот
Објавено на од во БАЛКАН-БИЗНИС И ПОЛИТИКА

Прв пат објавено пред 13 месеци, видеото собра 3,6 милиони прегледи за смао 48 часа. 

Хрватскиот совет за туризам ја доби наградата за најдобро видео кое ја промовира земјата како туристичка дестинација, на меѓународниот саем „Фитур“ во Мадрид

Триминутното видео со наслов, „Хрватска полна со живот“, вклучува природни и историски знаменитости претставени од 10 светски најпрепознатливи Хрвати, меѓу кои фудбалерите Лука Модриќ и Марио Манџукиќ, тенисерот Марин Чилиќ, челистите Лука Сулиќ и Стјепан Хаузер, познати како 2CELLOS.

Хрватското промо видео ја доби наградата во конкуренција од 58 видеа од 11 земји во светот.

 

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Вие можете да ги користите следните HTML ознаки: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

...Сите ние живееме во време, кога само идејата е капитал, сè друго е пари...
Најава
Регистрација

На вашата e-mail адреса ќе добиете лозинка за логирање на КАПИТАЛ.

Заборавена лозинка?

Внесете e-mail адреса или корисничко име со кое сте регистрирани на КАПИТАЛ.

×