Видео: Седум ученици од дуалното образование потпишаа договор за вработување со Дрекселмајер
Објавено на од во Економија
Седум ученици потпишаа договор за вработување со Дрекселмајер по завршување на нивното 4- годишно стручно образование. 
Патрик Мартенс, Директор на Делегацијата на германското стопанство во Северна Македонија, честита на првата генерација ученици кои успешно ја завршија практичната обука во компанијата Дрекселмајер.

 

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Вие можете да ги користите следните HTML ознаки: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

коментари и анализи
...Сите ние живееме во време, кога само идејата е капитал, сè друго е пари...
Најава
Регистрација

На вашата e-mail адреса ќе добиете лозинка за логирање на КАПИТАЛ.

Заборавена лозинка?

Внесете e-mail адреса или корисничко име со кое сте регистрирани на КАПИТАЛ.

×