Виктор Петков, Випро: Не очекува уште една неизвесна година полна со предизвици
Објавено на од во Прогнози 2015

Годинава ќе биде неизвесна, полна со предизвици, вели директорот на Випро, Виктор Петков оценувајќи каква ќе биде економијата во 2015 година.

„Бизнис климата како и севкупното деловно опкружување за фирмите кои работат во Македонија се извонредно важни бидејќи тоа или ви помага или одмага во остварување на вашите планови. Сметам дека домашните фирми го немаат местото кое треба да им припаѓа како стожери на идниот развој на економијата. Нашите планови за идната година се во рамки на повеќегодишните цели, а тоа е раст на извозот од 20-30% на годишно ниво. За таа цел ги проширивме нашите производни погони, ја подобривме внатрешната инфраструктура и интерна комуникација во погоните, техничко технолошки се доопремивме со современа опрема, изградивме современ ладилник, воведовме опрема за брзо замрзнување, го зголемивме магацинскиот простор“

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Вие можете да ги користите следните HTML ознаки: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

...Сите ние живееме во време, кога само идејата е капитал, сè друго е пари...
Најава
Регистрација

На вашата e-mail адреса ќе добиете лозинка за логирање на КАПИТАЛ.

Заборавена лозинка?

Внесете e-mail адреса или корисничко име со кое сте регистрирани на КАПИТАЛ.

×