ВИМБЛДОН 2015: 10 Факти за турнирот
Објавено на од во Спорт

Вимблдон не е само најстариот гренд слем во тенис. Тоа е трурнир на кој гледачите трошат илјадници шишиња шампањско, а тенисерите заработуваат милиони долари во парични награди. Еве еден поглед на Вимблдон низ бројки.

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Вие можете да ги користите следните HTML ознаки: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

...Сите ние живееме во време, кога само идејата е капитал, сè друго е пари...
Најава
Регистрација

На вашата e-mail адреса ќе добиете лозинка за логирање на КАПИТАЛ.

Заборавена лозинка?

Внесете e-mail адреса или корисничко име со кое сте регистрирани на КАПИТАЛ.

×