Винаријата „Стоби“ ќе промовира шест нови вина
Објавено на од во Вино

StobiВинаријата „Стоби“ ќе промовира шест нови вина кои се дел од линијата private reserve односно го претставуваат „најдоброто меѓу најдоброто“ направено од стручниот тим на винаријата.

Acacia, Aura, Axios, Aminta, Verdot и Veritas ќе може да се купат на домашниот и на американскиот пазар и воедно ќе бидат главниот адут на „Стоби“ за претстојните меѓународни натпревари и вински саеми.

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Вие можете да ги користите следните HTML ознаки: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

коментари и анализи
...Сите ние живееме во време, кога само идејата е капитал, сè друго е пари...
Најава
Регистрација

На вашата e-mail адреса ќе добиете лозинка за логирање на КАПИТАЛ.

Заборавена лозинка?

Внесете e-mail адреса или корисничко име со кое сте регистрирани на КАПИТАЛ.

×