„Виолета“ ја купи „Ласта“
Објавено на од во БАЛКАН-БИЗНИС И ПОЛИТИКА
Фабриката за колачиња и вафли “Ласта” ќе продолжи со производство, и покрај тоа што на денешната аукција фабриката беше продадена.
ластаКупувачот е компанија „Виолета“. Оваа информација беше потврдена од стечајниот управник Бехрија Хусеинбеговиќ, кој ја спроведе постапката.
“Аукцијата беше успешна, компанијата „Ласта“ беше продадена на купувачот , компанијата „Виолета“”, и можам да кажам дека фабриката продолжува со производство”, изјавил Хусеинбеговиќ.

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Вие можете да ги користите следните HTML ознаки: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

...Сите ние живееме во време, кога само идејата е капитал, сè друго е пари...
Најава
Регистрација

На вашата e-mail адреса ќе добиете лозинка за логирање на КАПИТАЛ.

Заборавена лозинка?

Внесете e-mail адреса или корисничко име со кое сте регистрирани на КАПИТАЛ.

×