Виталија го отвори првиот мусли бар во Македонија
Објавено на од во Компании

Vitalija 1Македонската компанијата за производстсво на здрава храна Виталија го отвори првиот мусли бар во Македонија.Ова е прв од ваков вид објект во земјава во кој Виталија на потрошувачите им нуди самите да ја креираат својата омилена комбинација од мусли и здрави додатоци, како семиња, овошје, протеини.., да ги дополните со јогурт, млеко или вода и да уживаат во својот здрав оброк.

Барот свечено беше отворен денеска во трговскиот центар Лептокарија во Скопје, каде гостите во во друштво со тимот на Виталијаа уживаа во сопствената креација на здрав мусли оброк и тоа во прекрасен амбиент на хармонично дизајниран ентериер во природни бои и материјали.
Мусли Барот на Виталија е новата станица за секој кој сака на брз начин и во пријатен амбиент да се освежи и внесе здрав оброк.
Во самиот бар има палета од над 400 здрави продукти од категоријата на диетиката и суплементите, органските производи, безглутеинските и макробиотските производи, како и житните продукти.

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Вие можете да ги користите следните HTML ознаки: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

коментари и анализи
...Сите ние живееме во време, кога само идејата е капитал, сè друго е пари...
Најава
Регистрација

На вашата e-mail адреса ќе добиете лозинка за логирање на КАПИТАЛ.

Заборавена лозинка?

Внесете e-mail адреса или корисничко име со кое сте регистрирани на КАПИТАЛ.

×