Владата и ЕБОР ја започнуваат Програмата за поддршка на малите и средни претпријатија
Објавено на од во МКД-БИЗНИС И ПОЛИТИКА
На настанот ќе се обрати заменик-претседателот на Владата за економски прашања Кочо Анѓушев.
vlada-na-rm (1)Претставници на Владата, на Делегацијата на ЕУ, на ЕБОР и неклку банки од земјава, денеска ќе го означат почетокот на Програмата за поддршка на конкурентностa на малите и средните претпријатија.
Програмата е финансирана од Европската банка за обнова и развој (ЕБОР) и Европската Унија и е креирана да им помогне на малите и средните претпријатија во земјата и регионално, во нивниот развој преку кредити, поддршка со грант и техничка помош.
Ќе биде презентиран преглед на можностите и придобивките кои се нудат преку програмата. Ќе присуствуваат претставници на финансискиот и деловен сектор и ќе се обезбеди одлична можност за вмрежување.

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Вие можете да ги користите следните HTML ознаки: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

...Сите ние живееме во време, кога само идејата е капитал, сè друго е пари...
Најава
Регистрација

На вашата e-mail адреса ќе добиете лозинка за логирање на КАПИТАЛ.

Заборавена лозинка?

Внесете e-mail адреса или корисничко име со кое сте регистрирани на КАПИТАЛ.

×