Владимир Чадиковски е Маж на годината за 2018 година
Објавено на од во lifestyle

Хирургот Владимир Чадиковски е Маж на годината за 2018 година, во изборот за Мажи на годината за 2018 во организација на Friday.mk и Моментум.

Maz_na_godinata (42)

 

 

 

 

 

 

 

 

На гала вечерта која се одржа во Тренд Гастро Бар, во присуство на голем број јавни лица од бизнис секторот, политиката, и јавниот живот, награди довија 10-те најуспешни Мажи во Македонија за 2018 година.

На првиот официјален избор се избира мажите на годината за 2018 во 10 категории. Најуспешен маж според жири комисијата која ја сочинуваа членови од докажани институции, новинари, претставници од бизнис секторот, режисери, стилисти, ја доби Владимир Чадиковски. Доктор Владимир Чадиковски, детски хирург со  импресивна кариера и добитник на голем број признаниа во светот и кај нас, беше добитник и на уште една награда во категоријата Маж со најголем придонес во општеството.

Во категоријата Менаџер на годината за 2018 наградата ја доби Живко Мукаетов, генерален менаџер и претседател на УО  на Алкалоид, наградата Млад менаџер ја доби заменикот генерален менаџер на Адора инженеринг Душко Чифлиганец , а наградата за Маж странец во Македонија наградата отиде во рацете на Амбасадорот на Кралството Холандија, Ваутер Пломп.  За наградата за Маж со најголем придонес во културата беше избран режисерот Ѓорче Ставерски, а за Маж со најголем придонес во спортот наградата отиде кај Кире Лазаров. Во категоријата за Маж со најдобар стил, наградата ја доби Министерот за надворешна работи, Никола Димитров, а за Маж со трајни вредности беше избран Трифун Костовски.

На вчерашната гала вечер,  ги славевме  успешните, оние кои се кредибилен мотив за општеството, кои вложуваат во својот личен развој и развојот на заедницата. Многу сме среќни што успеавме да организираме настан на кој имаше навистина убави луѓе. Среќни сме што наградите ги добија мажи кои навистина заслужуваат почести. Импресиите се одлични, очекувањата надминати, и гордо сакаме да ви најавиме дека и наредната година ќе ги наградиме најуспешните мажи кај нас. Изборот на маж на годината планира да стане релевантен коректив за сите мажи, да бидат џентлемни кои ќе негуваат свој сопствен уникатен стил, а со тоа овој настан ќе прерасне во традиција“, изјавија организаторите.

Идејата за реализација и организација на настанот е на единствениот онлајн машки магазин Friday.mk и агенцијата за организирање настани Momentum inc, а беше поддржан од Сојузот на стопански комори на Македонија и Агенцијата на менаџери на Македонија.

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Вие можете да ги користите следните HTML ознаки: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

...Сите ние живееме во време, кога само идејата е капитал, сè друго е пари...
Најава
Регистрација

На вашата e-mail адреса ќе добиете лозинка за логирање на КАПИТАЛ.

Заборавена лозинка?

Внесете e-mail адреса или корисничко име со кое сте регистрирани на КАПИТАЛ.

×