ВМРО-ДПМНЕ денеска треба да соопшти дали се враќа во Парламентот
Објавено на од во МКД-БИЗНИС И ПОЛИТИКА

ВМРО-ДПМНЕ денеска треба да соопшти дали пратениците од партијата ќе се вратат во Собранието,  најави новиот лидер Христијан Мицкоски, по вчерашната средба со премиерот Зоран Заев.

Во објавата од Владата за средбата, стои дека Заев и Мицкоски се сложиле оти е потребно учество на опозицијата во реформите, а патот на Македонија е во ЕУ и НАТО, за што е потребен ангажман од сите политички субјекти, како на власта, така и на опозицијата.

На средбата се водел конструктивен дијалог, иако за некои од темите биле изразени различни мислења и ставови на двајцата соговорници.

 

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Вие можете да ги користите следните HTML ознаки: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

...Сите ние живееме во време, кога само идејата е капитал, сè друго е пари...
Најава
Регистрација

На вашата e-mail адреса ќе добиете лозинка за логирање на КАПИТАЛ.

Заборавена лозинка?

Внесете e-mail адреса или корисничко име со кое сте регистрирани на КАПИТАЛ.

×