ВМРО-ДПМНЕ почнува кампања за прибирање идеи од граѓаните за новата програма на партијата
Објавено на од во МКД-БИЗНИС И ПОЛИТИКА

„Денеска почнуваме заедно со граѓаните да ја пишуваме новата програма – посакувам бомбардирање со идеи на кои силно ќе се посветиме и ќе се фатиме во костец да ги реализираме“, истакна денеска претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Никола Груевски, објавувајќи почеток на кампањата за прибирање идеи од граѓаните за новата програма на владејачката партија.

„Противниците ќе ветуваат чуда, но народот е мудар и знае да разликува што е остварливо, а што не. Знае да разликува и кој држи до зборот. Ние оставаме за нас да говорат делата. Тргнуваме во нов циклус, во нов поход за нови идеи. ВМРО-ДПМНЕ е сервис на граѓаните“, додаде Груевски и најави дека низ цела Македонија ќе патуваат четири тимови, за да собираат идеи од граѓаните, а и како партија повторно ќе започнат со организирање трибини.

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Вие можете да ги користите следните HTML ознаки: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

коментари и анализи
...Сите ние живееме во време, кога само идејата е капитал, сè друго е пари...
Најава
Регистрација

На вашата e-mail адреса ќе добиете лозинка за логирање на КАПИТАЛ.

Заборавена лозинка?

Внесете e-mail адреса или корисничко име со кое сте регистрирани на КАПИТАЛ.

×