Лидерска средба под надзор на ЕУ и САД!
Објавено на од во МКД-БИЗНИС И ПОЛИТИКА

Четворицата лидери на најголемите политички партии ВМРО-ДПМНЕ, СДСМ, ДУИ и ДПА денес во 14.30 ќе одржат лидерска средба во Клубот на пратеници.

По барање на лидерот на опозицијата Зоран Заев, на средбата ќе учествуваат и амбасадорите на САД и ЕУ, Џес Бејли и Аиво Орав.

Тема на разговор ќе биде излез од политичката криза, а средбата доаѓа откако премиерот Никола Груевски, лидерот на ДУИ, Али Ахмети и лидерот на опозициската СДСМ, Зоран Заев одделно имаа средби со амбасадорите на САД, ЕУ, Велика Британија, Германија, Франција и Италија.

 

 

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Вие можете да ги користите следните HTML ознаки: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

коментари и анализи
...Сите ние живееме во време, кога само идејата е капитал, сè друго е пари...
Најава
Регистрација

На вашата e-mail адреса ќе добиете лозинка за логирање на КАПИТАЛ.

Заборавена лозинка?

Внесете e-mail адреса или корисничко име со кое сте регистрирани на КАПИТАЛ.

×