Во Белград откриена печатница за лажни евра
Објавено на од во БАЛКАН-БИЗНИС И ПОЛИТИКА
Во областа на Белград, е откриен печатница за фалсификување пари од која беа запленети околу 56.000 лажни евра.
fullВо акцијата, едно лице е уапсено, објави порталот Инвестор.
Акцијата за откривање на печатарската преса и апсењето на осомничениот во петокот била изведена во соработка на обвинителството и “Агенцијата за организиран криминал и борба против корупцијата “.
Во Белградскиот Висок суд за Танјуг велат дека судијата наредил притвор до 30 дена од страна на осомничениот С.С.
Тој е обвинет за кривично дело “Фалсификување пари”, за кое се предвидува казна затвор од две до 12 години и парична казна.

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Вие можете да ги користите следните HTML ознаки: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

...Сите ние живееме во време, кога само идејата е капитал, сè друго е пари...
Најава
Регистрација

На вашата e-mail адреса ќе добиете лозинка за логирање на КАПИТАЛ.

Заборавена лозинка?

Внесете e-mail адреса или корисничко име со кое сте регистрирани на КАПИТАЛ.

×