Во моментов 90.000 луѓе се обидуваат да стасаат во ЕУ преку „балканската рута“
Објавено на од во БАЛКАН-БИЗНИС И ПОЛИТИКА
Унгарија ќе биде принудена да „употреби сила“ на својата јужна граница со Србија за да ја заштити ЕУ границата доколку Турција ја оствари заканата и да ги „отвори вратите“ за мигрантите кон Европа, изјави унгарскиот премиер Викатор Орбан.
бегалциТој рече дека во моментов 90.000 луѓе се обидуваат да стасаат во ЕУ преку „балканската рута“, дополнувајќи дека нивниот број наскоро ќе надмине 100 илјади.
„Ако Турција пушти дополнителни стотина илјадници мигранти, ќе мора да употребиме сила за да ја заштитиме унгарската граница и српско-унгарската граница“, прицезираше Орбан.

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Вие можете да ги користите следните HTML ознаки: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

...Сите ние живееме во време, кога само идејата е капитал, сè друго е пари...
Најава
Регистрација

На вашата e-mail адреса ќе добиете лозинка за логирање на КАПИТАЛ.

Заборавена лозинка?

Внесете e-mail адреса или корисничко име со кое сте регистрирани на КАПИТАЛ.

×