Во среда втор TEDxSeptemvriskaSesijaSalon: “Гејминг: Општественото влијание”
Објавено на од во Start-up

На 30.03.2016(среда), од 19.00, ќе се оддржи вториот од серијата шест TEDxSeptemvriskaSesijaSalon настани на тема “Гејминг: Општественото влијание ” во просториите на Регионалниот центар за социјални иновации во Скопје, соопштуваат од  TEDxSeptemvriskaSesijaSalon.

TEDx #2 pic 4Настанот е предводен од страна на група волонтери и со поддршка на Бизнис Академија Смилевски, Smart Up – Creating the geeks of tomorrow, Social Innovation Hub и ФИНКИ, а на официјалниот лиценциран настан на TEDxSeptemvriskaSesijaSalon ќе се прикажат 2 TED говори, проследени со панел дискусија.

Целта, велат оттаму, е преку интересни теми да ги стимулираaт љубителите на добра дискусија да се соберат на едно место и да се вмрежат, а истовремено и да научат нешто ново.

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Вие можете да ги користите следните HTML ознаки: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

...Сите ние живееме во време, кога само идејата е капитал, сè друго е пари...
Најава
Регистрација

На вашата e-mail адреса ќе добиете лозинка за логирање на КАПИТАЛ.

Заборавена лозинка?

Внесете e-mail адреса или корисничко име со кое сте регистрирани на КАПИТАЛ.

×