Во Велес ќе биде отворен „X фактор акцелератор“
Објавено на од во Компании
Во Велес денеска ќе биде отворен „X  фактор акцелератор“, проект преку повикот за  кофинансирани грантови за воспоставување, работење и инвестиции на деловно-технолошки акцелератори на Фондот за иновации и технолошки развој.
x factor acceleratorНа отворањето на акцелераторот се најавени обраќања на вицепремиерот за економски прашања Кочо Анѓушев и на директорот на ФИТР Јован Деспотовски.
„Х Фактор акцелераторот“  е лоциран на ул „Борис Карпузов“ бр. во центарот на Велес.

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Вие можете да ги користите следните HTML ознаки: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

коментари и анализи
...Сите ние живееме во време, кога само идејата е капитал, сè друго е пари...
Најава
Регистрација

На вашата e-mail адреса ќе добиете лозинка за логирање на КАПИТАЛ.

Заборавена лозинка?

Внесете e-mail адреса или корисничко име со кое сте регистрирани на КАПИТАЛ.

×