Во живо: Обраќања на Столтенберг и Заев на седницата на НАК
Објавено на од во МКД-БИЗНИС И ПОЛИТИКА
Премиерот Зоран Заев и на генералниот секретар на НАТО Јенс Столтенберг учествуваат на седницата на Северноатлансткиот совет (НАК) и Комитетот за интеграција на Република Северна Македонија во Алијансата.
Заев и Столтенберг имаат обраќања, по што подетално ќе се разговара за преоцесот на пристапување на земјава во НАТО и за напредокот на реформите.

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Вие можете да ги користите следните HTML ознаки: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

...Сите ние живееме во време, кога само идејата е капитал, сè друго е пари...
Најава
Регистрација

На вашата e-mail адреса ќе добиете лозинка за логирање на КАПИТАЛ.

Заборавена лозинка?

Внесете e-mail адреса или корисничко име со кое сте регистрирани на КАПИТАЛ.

×