Водафон доби лиценца за работа во Србија
Објавено на од во БАЛКАН-БИЗНИС И ПОЛИТИКА
Британската компанија Водафон доби лиценца од РAТЕЛ за вршење на електронски комуникациски активности во областа на јавните комуникациски мрежи и услуги.
TCL_vodafoneОва го најави Регулаторната агенција за електронски комуникации и поштенски услуги (РАТЕЛ).
Филијалата на Vodafone Enterprise Equipment Limited во Белград ќе ја користи мрежата исклучиво за транзитен пренос на оптички сигнали преку Србија.

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Вие можете да ги користите следните HTML ознаки: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

коментари и анализи
...Сите ние живееме во време, кога само идејата е капитал, сè друго е пари...
Најава
Регистрација

На вашата e-mail адреса ќе добиете лозинка за логирање на КАПИТАЛ.

Заборавена лозинка?

Внесете e-mail адреса или корисничко име со кое сте регистрирани на КАПИТАЛ.

×