Втора конференција за е-трговија во Македонија
Објавено на од во Економија
Втората годишна конференција за е-трговија под наслов „БИЗНИС РАСТ СО Е-ТРГОВИЈА“ во организација на Асоцијацијата за е-трговија на Македонија, ќе се одржи на 25 октомври во Скопје.
е цоммерцеНа Конференцијата, истакнати меѓународни и домашни говорници ќе одржат предавања, панел дискусии и  неформални разговори, преку кои ќе ги пренесат своите експертизи и искуства од областа на е-трговијата.
Нина Ангеловска, ко-основач и главен извршен директор на Grouper.mk и претседател на Асоцијација за е-трговија на Македонија, вели, темата на овогодинешната конференција е ‘Бизнис раст со е-трговија’.
Оваа година конференцијата го става фокусот на растот на бизнисот кој може да се забрза со правилно водење на е-трговијата, како значаен канал за продажба. Главниот акцент е на е-купувачот и на модерните маркетинг алатки.
Минатата година Конференцијата беа присутни околу 400 учесници од 150 компании, организации, универзитети и владини институции, а свои презентации имаа 30 говорници од 8 земји.

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Вие можете да ги користите следните HTML ознаки: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

...Сите ние живееме во време, кога само идејата е капитал, сè друго е пари...
Најава
Регистрација

На вашата e-mail адреса ќе добиете лозинка за логирање на КАПИТАЛ.

Заборавена лозинка?

Внесете e-mail адреса или корисничко име со кое сте регистрирани на КАПИТАЛ.

×