Вучиќ: До средината на мај завршуваат работите на автопатот кон Северна Македонија
Објавено на од во БАЛКАН-БИЗНИС И ПОЛИТИКА
Српскиот претседател Александар Вучиќ денеска при обиколка на градежните работи на мостот на реките Сава и Колубара кај Обреновац, говорејќи за повеќе градежни активности во Србија најави дека во средината на мај ќе заврши градбата на автопатот кон Северна Македонија.
vucic„До средината на мај ќе завршат работите во Грделичка клисура, со што, конечно ќе биде завршен јужниот крак на Коридорот 10 кон Македонија, а за месец дена ќе биде отворен и автопатот меѓу Обреновац и Чачак“, изјави Вучиќ.
Тој додаде дека за еден месец комплетно ќе биде отворена и источната делница на автопатот од Коридорот 10 кон Бугарија, што во целина ќе ја измени сликата на Србија.

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Вие можете да ги користите следните HTML ознаки: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

...Сите ние живееме во време, кога само идејата е капитал, сè друго е пари...
Најава
Регистрација

На вашата e-mail адреса ќе добиете лозинка за логирање на КАПИТАЛ.

Заборавена лозинка?

Внесете e-mail адреса или корисничко име со кое сте регистрирани на КАПИТАЛ.

×