Вучиќ: Договорен голем бизнис за Србија – ремонт на руските хеликоптери
Објавено на од во БАЛКАН-БИЗНИС И ПОЛИТИКА

helikopterПремиерот на Србија, Александар Вучиќ, соопшти дека за време на посетата на Москва договорил ремонтот на руските хеликоптери, наместо во Полска и во Чешка како досега, да се прави главно во Србија.

„Ние ќе бараме уште експерти и веројатно ќе вработиме голем број луѓе во Србија кои ќе работат на ремонтот на руските хеликоптери. Тоа е важна вест за нашата земја“, изјави Вучиќ по денешниот состанок со претседателот на Русија, Владимир Путин.

„Еве голем бизнис за нас, а дали ќе бидеме способни да ја завршиме работата, останува на нас, а се надевам дека ќе можеме“, рекол Вучиќ.

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Вие можете да ги користите следните HTML ознаки: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

...Сите ние живееме во време, кога само идејата е капитал, сè друго е пари...
Најава
Регистрација

На вашата e-mail адреса ќе добиете лозинка за логирање на КАПИТАЛ.

Заборавена лозинка?

Внесете e-mail адреса или корисничко име со кое сте регистрирани на КАПИТАЛ.

×