Вучиќ: Србија е воено неутрална земја и се сака самата себе
Објавено на од во БАЛКАН-БИЗНИС И ПОЛИТИКА

Премиерот на Србија, Александар Вучиќ повтори дека Србија е неутрална земја која нема да влезе во ниту еден воен пак оти има своја војска и ќе ја зачува својата независност, пишува Б92.

„Србија е воено неутрална земја и се гордее со тоа. Србија нема да оди ниту во еден воени пакт, има своја војска и ќе го зачува својот суверенитет и независност. Србија се сака себе си“, рече тој.

Тој нагласи дека Србија се наоѓа на европскиот пат, но дека сака и многу добар соработка со Руска Федерација.

 

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Вие можете да ги користите следните HTML ознаки: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

коментари и анализи
...Сите ние живееме во време, кога само идејата е капитал, сè друго е пари...
Најава
Регистрација

На вашата e-mail адреса ќе добиете лозинка за логирање на КАПИТАЛ.

Заборавена лозинка?

Внесете e-mail адреса или корисничко име со кое сте регистрирани на КАПИТАЛ.

×