YouTube работи на обезбедување ексклузиви за својата Red варијанта
Објавено на од во hi-tech & business

YouTube работи на обезбедување права за одредени ТВ емисии и филмови, за да добие ексклузивни содржини што би се прикажувале на неодамна лансираниот YouTube Red, односно, YouTube-отшто се плаќа 9,99 долари. Како што пишува The Verge,  YouTube Redцели кон создавање каталог на понудени видеа што би можел да ја притесни конкуренцијата од Netflix, Hulu, Amazon Prime instant Video. Сѐ уште не се знае кои ТВ емисии и филмови YouTube се обидува да ги обезбеди, но познато е дека преговорите ги водат Сузан Даниелс, која порано работеше во MTV, и Кели Мериман, која беше во Netflix, а сѐ координира Роберт Кинсл, бизнис директорот на YouTube. Се очекува познатиот видео сервис да се фокусира на обезбедување права за нови материјали што би биле ексклузивно прикажувани на red варијантата.

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Вие можете да ги користите следните HTML ознаки: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

коментари и анализи
...Сите ние живееме во време, кога само идејата е капитал, сè друго е пари...
Најава
Регистрација

На вашата e-mail адреса ќе добиете лозинка за логирање на КАПИТАЛ.

Заборавена лозинка?

Внесете e-mail адреса или корисничко име со кое сте регистрирани на КАПИТАЛ.

×