За 30 секунди 10.000 билети резервирани за литургијата на Папата во Филаделфија
Објавено на од во Политика

Десет илјади билети биле резервирани за само 30 секунди за литургијата која папата ќе ја отслужи кон крајот на овој месец во Филаделфија, соопштија од локалната надбискупија.

Литургијата ќе се одржи на авенијата „Бенџамин Френклин“ пред Музејот на уметност во Филаделфија.

Инаку, билетите биле бесплатни и сите заинтересирани можеле да ги набават на интернет.

Папата Франциск се очекува да пристигне во САД на 22 септември. Следниот ден е предвидена неговата средба со претседателот Барак Обама во Вашингтон, а на 24-ти ќе одржи говор пред Конгресот, по што поглаварот на Римокатоличката црква ќе замине за Њујорк. На 25 септември тој ќе се обрати во Обединетите нации.

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Вие можете да ги користите следните HTML ознаки: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

...Сите ние живееме во време, кога само идејата е капитал, сè друго е пари...
Најава
Регистрација

На вашата e-mail адреса ќе добиете лозинка за логирање на КАПИТАЛ.

Заборавена лозинка?

Внесете e-mail адреса или корисничко име со кое сте регистрирани на КАПИТАЛ.

×