За купување гласови 11 месеци затвор со експресна пресуда по локалните избори во Бугарија
Објавено на од во БАЛКАН-БИЗНИС И ПОЛИТИКА

Поради купување гласови за во неделата одржаните локални избори во Бугарија експресно е осуден на 11 месеци затвор и три години условна казна 22-годишниот Денис Ахмед. Пресудата ја донело обвинителството во градот Шумен по сведочење на лице кое примило банкнота од 20 левови од Ахмед за да го искористи избирачкото право во корист на одреден кандидат на локалните избори. Осудениот им дал по 20 левови на три лица за истата цел.

 

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Вие можете да ги користите следните HTML ознаки: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

...Сите ние живееме во време, кога само идејата е капитал, сè друго е пари...
Најава
Регистрација

На вашата e-mail адреса ќе добиете лозинка за логирање на КАПИТАЛ.

Заборавена лозинка?

Внесете e-mail адреса или корисничко име со кое сте регистрирани на КАПИТАЛ.

×