Заев: Ако треба ќе облечам железни опинци ама 500 евра просечна плата ќе има
Објавено на од во Економија

Ја зголемивме минималната плата, а таа отвори спирала на покачување на платите во Македонија. Со тоа, сега просечната плата е 24.548, а претходно беше 22,889. Дојдовме до просечна плата од 400 евра, рече на денешната прес-конференција премиерот Заев.

zoran-zaev-2

- Ако треба железни опинци ќе облечам, ама 500 евра просечна плата во Македонија ќе има, рече тој во Велес.

Од денеска Владата на Република Македонија започнува со реализација на серија трибини .

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Вие можете да ги користите следните HTML ознаки: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

...Сите ние живееме во време, кога само идејата е капитал, сè друго е пари...
Најава
Регистрација

На вашата e-mail адреса ќе добиете лозинка за логирање на КАПИТАЛ.

Заборавена лозинка?

Внесете e-mail адреса или корисничко име со кое сте регистрирани на КАПИТАЛ.

×