Заев и Мицкоски во домашна изолација – имале контакт со новинар позитивен на КОВИД – 19
Објавено на од во МКД-БИЗНИС И ПОЛИТИКА
Лидерите на ВМРО-ДПМНЕ и на СДСМ ќе бидат 14 дена во самоизолација, откако имале контакт со новинар позитiвен на коронавирус, кажа утрово на вонредна прес-конференција министерот за здравство Венко Филипче.
 Заев Мицкоски
„Лидерите на двете најголеми политички партии во нашата земја, Зоран Заев и Христијан Мицкоски од денеска се во задолжителна домашна изолација, по информацијата која ја доби Министерството за здравство дека еден новинар од телевизиски медиум е позитивен на Ковид-19 вирусот. Тој новинар во текот на минатата недела имаше ТВ интервјуа со лидерите на ВМРО ДПМНЕ и СДСМ“, изјави Филипче.

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Вие можете да ги користите следните HTML ознаки: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

...Сите ние живееме во време, кога само идејата е капитал, сè друго е пари...
Најава
Регистрација

На вашата e-mail адреса ќе добиете лозинка за логирање на КАПИТАЛ.

Заборавена лозинка?

Внесете e-mail адреса или корисничко име со кое сте регистрирани на КАПИТАЛ.

×