Заев најави дека отчукува времето до нова „бомба“
Објавено на од во МКД-БИЗНИС И ПОЛИТИКА

На својот Facebook профил, претседателот на СДСМ, Зоран Заев, преку хаштагот #‎ТикТакТикТакТикТак‬, најави можност за објавување нови „бомби“. Ова доаѓа по вчерашната лидерска средба на која беше договорено обидите за спроведување на обврските од Договорот од Пржино да продолжат со одвоени средби што белгискиот олеснувач, Питер Ванхауте. Пораката на Заев недвосмислено најавува дека СДСМ има рок до кој што ќе чека да се постигне договор, после што партијата има намера да објавува нови материјали што го разобличуваат практикувањето на власта од страна на високи функционери.

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Вие можете да ги користите следните HTML ознаки: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

...Сите ние живееме во време, кога само идејата е капитал, сè друго е пари...
Најава
Регистрација

На вашата e-mail адреса ќе добиете лозинка за логирање на КАПИТАЛ.

Заборавена лозинка?

Внесете e-mail адреса или корисничко име со кое сте регистрирани на КАПИТАЛ.

×