Заев: Позитивни трендови во размената со Грција по потпишувањето на Договорот
Објавено на од во Економија
Потпишувањето на Договорот со Грција придонесе за зголемување на трговската размена меѓу двете земји и раст и на извозот, пишува премиерот на својот Фејсбук профил.
заев ципрас„Како резултат на потпишувањето на Договорот со Грција, трговската размена во 2018 година се зголеми за 15,8%, а извозот порасна за 5,8%. Во периодот јануари-мај 2019 меѓусебната трговска размена продолжи со позитивен тренд од 4,7%“, напиша премиерот Зоран Заев на својот Фејсбук профил.

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Вие можете да ги користите следните HTML ознаки: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

коментари и анализи
...Сите ние живееме во време, кога само идејата е капитал, сè друго е пари...
Најава
Регистрација

На вашата e-mail адреса ќе добиете лозинка за логирање на КАПИТАЛ.

Заборавена лозинка?

Внесете e-mail адреса или корисничко име со кое сте регистрирани на КАПИТАЛ.

×