Заев во сабота во Драч ќе се сретне со премиерите од земјите од западен Балкан
Објавено на од во МКД-БИЗНИС И ПОЛИТИКА

Премиерот Зоран Заев на 26-ти месецов ќе учествува на неформалната средба на претседателите на влади на земјите на западен Балкан посветена на регионалната интеграција, што ќе се одржи во Драч, Албанија, соопшти владината прес-служба.

Покрај премиерите на државите од регионот, ќе учествуваат и комесарот проширување на Европската унија, Јоханес Хан, и потпретседателот на Светска Банка за Европа и Централна Азија, Сирил Милер.

На средбата во Драч, чиј домаќин е албанскиот премиер Еди Рама, ќе бидат одржани неколку работни сесии на теми поврзани со регионалната соработка и за зајакнување на интеграциските процеси на Западен Балкан.

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Вие можете да ги користите следните HTML ознаки: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

...Сите ние живееме во време, кога само идејата е капитал, сè друго е пари...
Најава
Регистрација

На вашата e-mail адреса ќе добиете лозинка за логирање на КАПИТАЛ.

Заборавена лозинка?

Внесете e-mail адреса или корисничко име со кое сте регистрирани на КАПИТАЛ.

×