Заев за ДВ: Ова што го прави Груевски е за да се пазари за амнестија
Објавено на од во МКД-БИЗНИС И ПОЛИТИКА

„Груевски ова што го прави, го прави за да се пазари за амнестија. Амнестија нема да има“, вели лидерот на СДСМ, Зоран Заев, во интервју за Дојче Веле.

Заев вака го почнува одговорот на прашањето – „Дали Груевски директно или индиректно барал од вас гаранции за негова и амнестија на одредени лица од неговото најблиско партиско и семејно окружување?“.

„Да, Груевски ова што го прави, го прави за да се пазари за амнестија. Амнестија нема да има. По сѐ што слушна јавноста – што сѐ Груевски правел – ќе оди на суд. Ќе има независен судски систем, судот ќе ја цени неговата вина. Но бегање од соочување со правдата – нема. Ветив на граѓаните – Македонија ќе биде правна држава и правдата ќе важи подеднакво за сите“, гласи одговорот на Заев.

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Вие можете да ги користите следните HTML ознаки: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

...Сите ние живееме во време, кога само идејата е капитал, сè друго е пари...
Најава
Регистрација

На вашата e-mail адреса ќе добиете лозинка за логирање на КАПИТАЛ.

Заборавена лозинка?

Внесете e-mail адреса или корисничко име со кое сте регистрирани на КАПИТАЛ.

×