„Загребачка пивара“ и годинава најдобар работодавец
Објавено на од во БАЛКАН-БИЗНИС И ПОЛИТИКА
Компанијата е трета година по ред избрана за најдобар работодавец.
загпивЛистата на најдобри хрватски работодавци, која ја објавува „Селектио“ е резултат на оценувањата на компаниите од страна на хрватските експерти во управување со човечки ресурси.
„Исклучително ни е драго што и годинава го добивме ова вредно признание, а особено нè радува што веќе трета година по ред сме прогласени за најдоби. Тоа е уште една потврда дека ние во „Загребачка пивара“ функционираме добро, а ќе се трудиме и во иднина. Сите показатели на задоволство на нашите вработени растеа и годинава, така што со гордост може да се каже дека се трудиме да овозможиме работни места поради кои луѓето остануваат во Хрватска. Нашата платформа за човечки ресурси се вика „Закон работа“ и признанието е уште една потврда дека над тоа што го правиме стојат закон луѓе“, изјави Јадранка Сакоман, директор за човечки ресурси во „Загребачка пивара“.

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Вие можете да ги користите следните HTML ознаки: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

...Сите ние живееме во време, кога само идејата е капитал, сè друго е пари...
Најава
Регистрација

На вашата e-mail адреса ќе добиете лозинка за логирање на КАПИТАЛ.

Заборавена лозинка?

Внесете e-mail адреса или корисничко име со кое сте регистрирани на КАПИТАЛ.

×