Жбогар очекува наскоро да бидат собрани 61 потпис за формирање влада
Објавено на од во МКД-БИЗНИС И ПОЛИТИКА

Амбасадорот на Европската унија во Македонија, Самуел Жбогар, е оптимист дека ќе се реши политичката криза во земјава и оти наскоро ќе бидат собрани потребните 61 потпис за формирање влада.

Жбогар при денешната посета на Гевгелија рече и дека Брисел внимателно ја следи ситуацијата со блокадата на граничниот премин Евзони од страна на грчките земјоделци, и очекува оти во најскоро време ќе следи реакција и обид за трајно решавање на проблемот.

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Вие можете да ги користите следните HTML ознаки: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

коментари и анализи
...Сите ние живееме во време, кога само идејата е капитал, сè друго е пари...
Најава
Регистрација

На вашата e-mail адреса ќе добиете лозинка за логирање на КАПИТАЛ.

Заборавена лозинка?

Внесете e-mail адреса или корисничко име со кое сте регистрирани на КАПИТАЛ.

×