Зиков на Youth2Business форумот: На Македонија освен лидери и менаџери ѝ требаат покренувачи
Објавено на од во МКД-БИЗНИС И ПОЛИТИКА

„Освен лидерите и менаџерите, многу важно е во Македонија да се појави нова категорија на луѓе – „покренувачи” – за да се променат овие лоши статистики. Тие треба да работа на следниве 4 постулати:  1. Да се биде откачен, храбар и луд. 2. Постои македонски сон. 3. Само идејата е капитал, сѐ друго е пари. 3. Не е важно колку пати ќе паднете, туку колку пати ќе станете!“, истакна основачот на Капитал, Љупчо Зиков, на Youth2Business форумот на тема ‪brain drain.

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Вие можете да ги користите следните HTML ознаки: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

...Сите ние живееме во време, кога само идејата е капитал, сè друго е пари...
Најава
Регистрација

На вашата e-mail адреса ќе добиете лозинка за логирање на КАПИТАЛ.

Заборавена лозинка?

Внесете e-mail адреса или корисничко име со кое сте регистрирани на КАПИТАЛ.

×