Зиков за Блумберг тв Бугарија: Северна Македонија е постабилна по претседателските избори
Објавено на од во МКД-БИЗНИС И ПОЛИТИКА

Северна Македонија влегува во постабилна и предвидлива фаза по претседателските избори, што ќе ја насочи земјата кон целосно остварување на нејзината европска и евроатланска интеграција.Скопје очекува да пристапи во НАТО до крајот на 2019 година и ќе добие датум во јуни за почеток на преговорите со Брисел. Ова го истакна Љупчо Зиков,  аналитичар и уредник на македонското печатен неделник Капитал, во емисијата “Светот е бизнис” со водечкиот новинар на Блумберг тв Бугарија, Николај Крстев.

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Вие можете да ги користите следните HTML ознаки: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

...Сите ние живееме во време, кога само идејата е капитал, сè друго е пари...
Најава
Регистрација

На вашата e-mail адреса ќе добиете лозинка за логирање на КАПИТАЛ.

Заборавена лозинка?

Внесете e-mail адреса или корисничко име со кое сте регистрирани на КАПИТАЛ.

×