Златото со најниска вредност во последните пет години
Објавено на од во СВЕТ-БИЗНИС И ПОЛИТИКА

Цената на златото падна на најниска вредност во последните пет години, додека американскиот долар расте заради очекувањата дека Федералните резерви на САД (ФЕД) би можел наскоро да ги зголеми каматните стапки. Заради силната распродажба на азиските пазари цената на златото падна за 4%, достигнувајќи вредност од 1.088,05 долари за унца.
Добрите економски податоци од САД ги поттикнуваат очекувањата дека американската централна банка оваа година би можела да ги подигне каматните стапки. Доларот на азиските пазари порасна на 124,15 јени, што е највисоко ниво во последните три недели.

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Вие можете да ги користите следните HTML ознаки: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

...Сите ние живееме во време, кога само идејата е капитал, сè друго е пари...
Најава
Регистрација

На вашата e-mail адреса ќе добиете лозинка за логирање на КАПИТАЛ.

Заборавена лозинка?

Внесете e-mail адреса или корисничко име со кое сте регистрирани на КАПИТАЛ.

×